Мінрозвитку та ЄБРР обговорили роботу над проєктом концесії в порту Чорноморськ

Новини 1169 переглядів
Facebook0 Twitter

Планується також збереження проєктів в портах Ольвія та Херсон.

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба повідомив, що під час зустрічі з президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо обговорювалась робота над проєктом концесії в порту Чорноморськ, пише ЦТС.

"Говорили про ключові спільні проєкти, направлені на відновлення та модернізацію нашої транспортної інфраструктури. Сьогодні безперебійне функціонування всіх логістичних систем України - запорука стабільності та економічної безпеки країни", - зазначив він.

За його словами, окремою темою обговорення стала робота над проєктами концесій портів на півдні країни, зокрема в порту Чорноморськ.

"Плануємо також збереження проєктів в портах Ольвія та Херсон", - додав міністр.

"В час, коли ворог продовжує нас атакувати, ми робимо все можливе для оперативного відновлення транспортної мережі. Водночас працюємо над розвитком спроможностей нашої логістики", - підсумував міністр розвитку громад і територій України. 

Нагадаємо, ЦТС писав, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (МІУ) продовжує підготовку майна в порту Чорноморськ до концесії.

Раніше анонсувалося, що оголошення концесійних конкурсів очікується протягом 2024 року. Робота над проектами концесії майна ДП "Морський торговий порт Чорноморськ" була відновлена в квітні 2023 року. Мова про проекти і окремі конкурси, що стосуватимуться першого, контейнерного та поромного терміналів.

Загалом процес підготовки до реалізації концесійних проектів у Чорноморському порту розпочався ще до повномасштабного вторгнення росії. Тендери планували оголосити в 2022 році, але цього не сталося через війну. Навесні 2023 року профільне міністерство відновило процес. Перший етап - розробка техніко-економічного обґрунтування, наступний - проведення конкурсу. Тоді у відомстві говорили про підготовку до передачі в концесію першого, контейнерного та п’ятого  терміналів.

Підготовку ТЕО фінансує Глобальний інфраструктурний фонд, експертів і консультантів залучають Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Наверх