Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що портові термінали Чорноморська готуються до передачі у концесію, пише ЦТС.

Передати у концесію планується перший, контейнерний та п’ятий термінали.

Процес розпочався ще до повномасштабного вторгнення росії, зараз Міністерство його відновлює. 

Перший етап - розробка технічно-економічного обґрунтування, наступний - проведення конкурсу серед бажаючих отримати в концесію термінали порту Чорноморськ.

Підготовку ТЕО профінансує Глобальний інфраструктурний фонд, експертів і консультантів залучає Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація. 

"Задача майбутнього інвестора - ефективно управляти терміналами морського порту Чорноморськ та розвивати їх. Що дасть концесія державі? Україна щороку отримуватиме концесійний внесок та стабільні надходження податків до бюджету. Приватне партнерство призведе до значних інвестицій, дозволить оптимізувати логістику перевезень  та підвищить якість надання послуг", - наголосив віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Україна вже має досвід передачі портової інфраструктури в концесію. Зокрема, в 2021 році Міністерством інфраструктури та ДП "Адміністрація морських портів України" приватним партнерам держави передали державні стивідорні компанії морських портів Херсон та Ольвія.

Активній роботі цих об’єктів завадило тільки повномасштабне вторгнення росії.