Європейська комісія відібрала 94 проекти у сфері транспорту, які отримають грантове фінансування у 2,8 млрд євро в рамках програми Connecting Europe Facility.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Єврокомісії.

"Модернізуючи залізниці, внутрішні водні шляхи та морські шляхи через трансєвропейську транспортну мережу (TEN-T), проекти не тільки допоможуть краще з'єднати європейські регіони та міста - з півночі на південь, зі сходу на захід, але й зроблять внутрішній ринок ЄС більш конкурентоспроможним та стійкішим", - йдеться в повідомленні.

У відомстві, зокрема, зазначили, що ЄС працює над зміцненням смуг солідарності між ЄС та Україною, з проектами щодо покращення залізничного сполучення та пунктів перетину кордону між Словаччиною та Україною, а також між Румунією та Молдовою.

"Підтримка ЄС допоможе Україні побудувати стандартну залізничну колію ЄС, сприяючи безперебійному транскордонному залізничному руху та стимулюючи регіональну торгівлю", - підкреслили в ЄК.

Зазначається, що загалом залізничний транспорт отримає найбільшу частку фінансування - 77% від загальної суми - з інвестиціями, спрямованими на модернізацію інфраструктури в мережах TEN-T. Йдеться про будівництво Rail Baltica в Балтійському регіоні та Польщі, а також вдосконалення в Греції та Словаччині. Високошвидкісні залізничні лінії також будуть розроблені в Чехії та Польщі.

Крім того, 46 проектів у 11 державах, включаючи Австрію, Німеччину, Угорщину, Італію та Швецію, впровадять Європейську систему управління залізничним рухом (ERTMS) на поїздах та коліях, покращуючи безпеку та сумісність прикордонних залізниць.

ЄС також інвестує в низку проектів, спрямованих на зменшення впливу морського транспорту на навколишнє середовище. Йдеться про модернізацію портів в Ірландії, Кіпрі, Мальті, Хорватії та Польщі задля зменшення викидів з суден. Фінансування також спрямують на будівництво та модернізацію багатоцільових криголамів в Естонії, Фінляндії та Швеції для зміцнення безпеки та стійкості підводних кабелів відповідно до недавнього плану дій ЄС.

У Франції та Іспанії будуть розгорнуті цифрові системи для підвищення безпеки та ефективності морського судноплавства. 

В 10 державах, включаючи Німеччину, Францію, Італію та Румунію, планується розгортання інтелектуальних транспортних систем (C-ITS) для покращення безпеки дорожнього руху та транспортних потоків, особливо в міських районах.

У таких містах, як Левен (Бельгія), Норрчепінг (Швеція), Ніцца та Марсель (Франція) та Больцано (Італія) планують побудувати мультимодальні пасажирські вузли. Ці хаби забезпечать безперебійне сполучення між різними видами транспорту, полегшуючи людям пересування по містах.

З моменту свого запуску в 2014 році Connecting Europe Facility підтримав 1861 проект (включаючи поточний вибір з 94 проектів) на загальну суму 47,34 млрд євро в транспортному секторі.