Приватний чеський оператор RegioJet у вересні 2025 року розпочне тестові рейси між Краковом і Варшавою, що передують комерційним перевезенням поїздами локомотивної тяги, які розпочнуться з переходом на новий розклад 14 грудня цього року, пише ЦТС.
До завдань тестових поїздок входить подання публіці бренду оператора та підготовка персоналу.
Поїздна бригада оператора складається з восьми осіб: машиніста, начальника поїзда, двох баристів та чотирьох провідників.
Комерційні перевезення RegioJet розпочне у розширеному тестовому режимі за чотирма маршрутами: Варшава-Познань, Краків-Варшава- Гданськ-Гдиня, Варшава-Катовіце-Острава-Прага та Варшава-Катовіце-Острава-Відень.
Цей режим триватиме до кінця березня 2026 року, він розрахований на підготовку понад 300 нових співробітників.
Польський регулятор у галузі залізничного транспорту Urząd Transportu Kolejowego (UTK) виділив нитки графіка RegioJet у 2022 році.
Оператор планує формувати поїзди з модернізованих вагонів габариту RIC та електровозів Vectron, Traxx MS2 або MS3.
Другий чеський приватний оператор Leo Express підтвердив намір, починаючи з 1 березня 2026 року, продовжити до Варшави маршрут Прага-Острава -Краків.
До Варшави курсуватимуть дві пари поїздів на день, між Прагою та Краковом - чотири. Поїздка із Праги до станції Варшава-Східна займе 9 год 20 хв, із Кракова до Варшави - 2 год 44 хв.