Військово-морські сили Греції в квітні оголосили про проведення навчань з 1 до 9 травня в районі Лаконійської затоки, де протягом останніх двох років відбувається рейдова перевалка російської сирої нафти. Ці заходи призвели до того, що танкерам з нафтою з країни-агресора довелося знайти нове місце для "сірої" перевалки на Середземномор’ї.

Як пише ЦТС з посиланням на Bloomberg, інформація сервісів відстеження морського трафіку свідчить, що зараз перевантаження російської нафти почастішало біля марокканського міста Надор. Відомо, про щонайменше три танкери Aframax, які були завантажені там нафтою сорту Urals, доставленою з російського балтійського порту Приморськ у травні.

Як зазначає агентство, це підкреслює той факт, що оператори та трейдери продовжують знаходити способи обійти санкції та транспортувати російську сиру нафту та нафтопродукти на міжнародні ринки.

Раніше повідомлялося про перевалку російської нафти також у Гібралтарській протоці поблизу Сеути (іспанський напівексклав, що межує з Марокко).