GR-директорка української промислової компанії "Інтерпайп" Наталія Сидорук під час конференції Fair Play, присвяченій запровадженню додаткових санкцій проти росії заявила, що Євросоюз має підстави прибрати з ринку залізничну продукцію країни-агресора, пише ЦТС.

"І хоча кількість рестрикцій, запроваджених усім цивілізованим світом проти рф зараз наближається до приголомшливої позначки у 30 000, все ще є потенціал до посилення санкційної політики, аби зупинити російську агресію", - зазначила вона.

"Ще на початку війни "Інтерпайп" намагався ініціювати запровадження європейських санкцій на залізничну продукцію з рф. Але цей процес виявився специфічним та складним, в Україні була відсутня координація у санкційній політиці, тому нам не вдалося донести нашу позицію щодо важливості рестрикцій на російські залізничні колеса, осі та колісні пари", - додала топменеджерка.

Сидорук підкреслила, що "Інтерпайп" вітає створення в Україні системної санкційної політики, основа та інфраструктура якої дозволять довести розпочату у 2022 році справу до кінця, адже до сих пір є вагомі підстави прибрати з європейського ринку залізничну продукцію країни-агресорки.

"По-перше, потрібно виходити з того, що російські виробники залізничних коліс де-факто забезпечують логістику армії загарбників, адже їх найбільшим споживачем є російська залізниця. Саме РЖД забезпечує перевезення військової техніки, боєприпасів та особового складу для ведення кремлем бойових дій на території України. По-друге, європейські та українські виробники можуть у повній мірі замістити російську продукцію за рахунок власних вільних потужностей", - заявила GR-директорка "Інтерпайп" . 

"Водночас, аби зупинити поставки російських коліс, які, до речі, можуть загрожувати безпеці руху на європейських залізницях, можна придивитися і до інших інструментів, окрім санкцій. Наприклад, мова йде про публічні закупівлі. Тобто, в рамках політики Брюсселя по підвищенню економічної безпеки європейські виробники можуть отримати пріоритет у публічних закупівлях країн блоку, а російська продукція буде заборонена. Сподіваємося, що український бізнес все ж таки отримає певні бенефіти при формуванні цієї нової системи", - підсумувала Сидорук.