Австрійської компанія TransAnt, 61% якої володіє Група ТАС Сергія Тігіпка і вагони для якої виробляються на "Дніпровагонмаші", планує вийти на постачання на ринок ЄС до 1200 одиниць рухомого складу на рік.

Як пише ЦТС з посиланням на Rail.Insider, про це Тігіпко розповів під час форуму Forbes Ukraine.

Бізнесмсен зазначив, що "Дніпровагонмаш" розвиває експортний напрям спільно з австрійською компанією TransAnt GmbH, що спеціалізується на виробництві інноваційних вагонів. ТАС є мажоритарним акціонером проєкту, пакетом у 30,98% володіє металургійна компанія Voestalpine Stahl, 7,65% акцій належить вантажному підрозділу ÖBB Rail Cargo.

"Voestalpine постачають унікальний метал для будівництва вагонів, більш легкий та міцний. На одному вагоні економимо понад 3 т ваги. Це колосальна конкурентна перевага. Також Rail Cargo нам допомагає. Маємо серйозну синергію", - зазначив Сергій Тігіпко.

Він додав, що TransAnt планує продавати вагони європейським споживачам. Ємність європейського ринку оцінюється у 8-9 тис. вагонів на рік, тоді як мета TransAnt вийти на виробництво 1200 одиниць на рік. Вартість одного вагона оцінюється приблизно у 100 тис. євро, зазначив Сергій Тігіпко.

"Європейські виробники не будуть конкурентними порівняно з нами. Але для цього також потрібні інвестиції. Хочеш вийти на європейський ринок, вкладай в обладнання: підготовка і порізка металу, зварювальні роботи, фарбування. Допуски колосальні - у нас 2 см, а у них 2 мм на діагоналі по вагону. Це все потребує інвестицій, часу, навчання людей", - власник ТАС.

Нагадаємо, восени 2023 року АТ "Дніпровагонмаш" в рамках інноваційного проєкту TransAnt у співпраці з австрійськими партнерами, відвантажив перші вагони MultiBOX, призначені для експлуатації на залізниці Євросоюзу. В квітні поточного року "ТАС Дніпровагонмаш" відвантажив партію полегшених вагонів типу Eamnos в рамках проєкту DB2, де розробником виступає компанія TransANT. Чотирьохвісний вагон MULTIBox 33ft Eamnos призначений для транспортування щебню, залізної руди, скрапу та сипких вантажів.

На сайті TransAnt вказано: "Вагони TransAnt виготовляються нашим досвідченим партнером "Дніпровагонмаш". Водночас ми керуємо всім ланцюжком поставок і, як TransAnt GmbH, є виробником вагонів. "Дніпровагонмаш" відповідає за виготовлення сталевих конструкцій, монтаж і фарбування вагонів".