В порту тимчасово окупованого Маріуполя росіяни знову здійснили навантаження краденого зерна українських аграріїв на одне зі своїх суден.

Як пише ЦТС, про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Чергові дві тисячі тонн зерна викрадено морем", - зазначив він. 

Судно класу РМ3 "Мєждурєчєнск" вийшло з Маріупольського порту 21 травня.

"Цього разу знов в Ростов-на-Дону. Свою частину зернової угоди росія очікувано наповнює нашим зерном", - підкреслив радник міського голови Маріуполя.

Раніше повідомлялося, що в порту Маріуполя росіяни вже здійснили навантаження краденого зерна українських аграріїв на одне зі своїх суден. Обсяг навантаженого збіжжя тоді склав 3,5 тис. т. Завантаження відбувалося більше одного тижня, що вказує на низьку ефективність роботи порту. 11 травня Андрющенко написав, що було встановлено, яким саме судном окупанти вивезли перше крадене зерно з Маріуполя. Це судно 1966 року побудови класу РМ3 "Междуреченск" з портом приписки Ростов-на-Дону. Судно вийшло з порту приписки 29 квітня, повернулося з Маріуполя з зерном до Ростова 8 травня.

Відзначимо, що росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту зерна з тимчасово окупованих територій Донеччини та Запорізької області. Для цього окупанти зносять залізничний вокзал та перебудовують морський порт. "Якщо їм вдасться реалізувати плани, то вони зможуть використовувати це для експорту зерна з окупованих територій Донеччини та Запоріжжя", - зазначав Андрющенко.

Також нагадаємо, що росіяни незаконно включили порти Маріуполь та Бердянськ до Реєстру морських портів росії. Також окупантами запущено процес включення судноплавної ділянки водних шляхів Херсонської області до Переліку внутрішніх водних шляхів рф.

Раніше ЦТС писав, що росіяни вивозять руду з тимчасово окупованих територій України, використовуючи Маріупольський порт.