У Вінницю прибули ще три трамваї Tram 2000 зі Швейцарії в рамках проекту "Цюрихські трамваї", повідомив міський голова Сергій Моргунов.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Вінницької міської ради.

Як зазначив очільник міста, транспортники розпочинають адаптацію цих вагонів до українських вимог.

Наразі, у рамках другого етапу проекту Вінниця уже отримала від Швейцарії 11 таких вагонів з 35.

"У порівнянні зі звичними для вінничан Mirage та Karpfen ці трамваї мають більш комфортні умови для перевезення пасажирів, а також відрізняються певними технічними характеристиками", - підкреслив Моргунов.

У департаменті транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради зазначають, що перед тим, як вийти на маршрути трамваї мають пройти ряд технічних та юридичних процедур. Окрім того, їх необхідно адаптувати до вимог українського законодавства.

"Наразі працівники Вінницької транспортної компанії здійснюють заходи із адаптації цих вагонів до вимог українського законодавства. Перед виходом на маршрути трамваї мають пройти сертифікацію щодо вимог законодавства України, реєстрацію в інспекції електротранспорту, технічне обслуговування. Окрім того, на них ще потрібно встановити передні та задні повороти, стоп-сигнали, дзеркала заднього виду, в тому числі лівого, інформаційну систему та систему оплати проїзду. Робимо все для того, щоб влітку вони уже здійснюватимуть пасажироперевезення на маршрутах нашого міста", - зазначив директор департаменту транспорту та міської мобільності Андрій Сорокін. 

Співпраця Вінниці зі Швейцарією триває ще з 2006 року. Під час першого етапу проекту "Цюрихські трамваї" Вінниця отримала 116 трамвайних вагонів, а у рамках другого етапу має отримати 35 трамваїв Tram 2000.

Меморандум про другу фазу проекту було підписано у грудні 2020 року. Безповоротний внесок SECO (Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань) у його реалізацію становить 3 200 000 швейцарських франків.