За два тижні до набуття чинності санкцій Європейського Союзу проти російської нафти росія вже втратила понад 90% свого ринку в північних країнах блоку, які раніше були опорою поставок російської сировини з балтійських і арктичних терміналів, повідомляє Bloomberg.

Про це пише ЦТС з посиланням на Black Sea News.

Протягом чотирьох тижнів до 18 листопада росія відправляла лише 95 тис. барелів на день до Роттердама - єдиного європейського пункту призначення для морських поставок за межами Середземноморського/Чорноморського басейну.

Для порівняння, до початку вторгнення в Україну на початку лютого до портів цього регіону направлялося 1,2 млн барелів російської нафти на добу. Такі держави, як Литва, Франція та Німеччина припинили імпорт нафти з рф кілька місяців тому, Польща - у вересні.

Тепер три чверті сирої нафти, що завантажується у російських балтійських портах, спрямовується до Азії.

При цьому загальні обсяги експорту нафти з росії впали до дев'ятитижневого мінімуму в 2,67 мільйона барелів на день за сім днів до 18 листопада.

Зменшення експорту сприяло падінню тижневих доходів Кремля від торгівлі нафтою до найнижчого рівня з початку січня.

Водночас обсяг нафти на суднах, що прямують до Китаю, Індії та Туреччини, трьох країн, які стали найбільшими покупцями російської сировини, а також обсяги на суднах, які ще не вказали кінцевий пункт призначення, зросли до рекордних 2,45 мільйона барелів на день протягом чотирьох тижнів до 18 листопада.

При цьому все частіше судна намагаються приховати пункт призначення сировини. Зокрема, значно зросла кількості суден, які залишають Балтійське море та вказують своїм наступним пунктом призначення Порт-Саїд або Суецький канал. Ймовірно, більшість із цих суден далі попрямують до індійських портів.