З портів Одеса, Чорноморськ та Південний сьогодні, 30 серпня, в рамках дії "зернової ініціативи" вирушило одразу 6 суден з українською агропродукцією.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію МІУ.

Серед них - судно Karteria, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для допомоги населенню Ємену. Загалом на борту 6 суден (Seajoy, Lady Zehma, Saffet Aga, Simas, Michallis та Karteria) 183 тис. тонн української агропродукції.  

"Менш ніж за місяць роботи Ініціативи ми експортували майже півтора мільйона тон агропродукції і це досить значний результат. Утім, ми маємо вийти на 100-150 суден на місяць і загальною пропускною здатністю 5 мільйонів тонн на місяць з трьох портів Великої Одеси", - зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. 

Він додав, що Україна посилює гуманітарну частину ініціативи. "Сьогодні відправлено уже друге судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для боротьби з голодом у світі. На борту балкера Karteria 37,5 тисяч тонн пшениці для Ємену, який знаходиться в стані гуманітарної катастрофи. Там, згідно із даними ООН, 16 мільйонів людей потерпає від голоду. Ми розуміємо свою глобальну місію та відповідальність перед країнами, яким потрібне українське продовольство. Караван, який вийшов сьогодні - черговий крок України назустріч цивілізованому світу", - підсумував Кубраков.