Вартість транспортування продукції української промислової компанії "Інтерпайп" від українського заводу до клієнта зросла у 2,5-3,5 рази у порівнянні з довоєнними часами, повідомив генеральний директор Андрій Коротков.

Про це пише ЦТС із посиланням на інформацію підприємства.

"У порівнянні з довоєнними часами вартість транспортування зросла у 2,5-3,5 рази від українського заводу до клієнта. Цифри дуже різняться залежно від різних транспортних схем. Якщо в довоєнний час витрати на логістику займали 3-4% у собівартості продукції, то зараз вони збільшилися щонайменше у два з половиною рази", - сказав він.

За словами Короткова, після 24 лютого у дорозі до клієнтів було багато тисяч тон продукції. Особливо складною була ситуація в портах Одеси та Чорноморська, оскільки продукція, що мала бути завантажена на судна, виявилася заблокованою.

"Інтерпайп" почав вивозити до Європи продукцію автомобільним та залізничним транспортом з подальшою перевалкою через порти. Проте з’явилася нова проблема - зменшилась кількість автомобільних перевізників. Після 24 лютого жодна європейська компанія не надавала свої авто для вивозу продукції з Дніпра чи Нікополя. Водночас, українські перевізники підвищили ціни на свої послуги. Більш того, всі українські експортери спрямували свої транспортні потоки через найближчі порти Румунії, які виявились нездатними переробити весь обсяг нових вантажів. Наприклад, у румунів був відсутній досвід перевалки труб і залізничних коліс. Однак поступово нова система перевезень почала формуватись", - додав генеральний директор компанії.

Як повідомив Коротков, на сьогодні основними портами відвантаження для "Інтерпайпа" є румунські. "Ми також намагаємось налагодити коридор на північ Європи. Проте це не польські порти у Ґданську чи Ґдині, оскільки раніше із трубами вони не працювали. Тому ми вирішили перевалювати свою продукцію ще через порти Бельгії та Нідерландів. Однак цей коридор - ще довша дорога, ніж через Румунію", - відмітив CEO.

За його словами, довозити продукцію автомобілями чи залізницею до країн Бенілюксу складно та дорого. "Тому "Інтерпайп" намагається освоїти перевезення на північний захід Європи через Дунай. Спочатку продукція довозиться автомобілями до українського порту Ізмаїла, звідки вона на морській баржі вирушає до румунського порту Галац і потім вже річковими баржами йде вгору за течією Дунаєм до північного заходу Європи. Проте поки що це лише тестові партії", - підкреслив Коротков.