Данія розгортає на Балтійському морі морські дрони для захисту підводної інфраструктури та посилення морського спостереження на тлі зростаючої загрози гібридних атак з боку Росії.
Про це повідомляє ЦТС, посилаючись на Guardian.
Збройні сили Данії розгортають чотири “вітрильники” в Балтійському морі для оперативних випробувань з метою покращення своїх можливостей з морського спостереження і збору розвідувальної інформації. Для покриття всієї Балтики знадобиться від 10 до 20 “вітрильників”, пише видання.
10-метрові безпілотні судна американського виробництва, Saildrone, нагадують вітрильники, але призначені виключно для збору даних. Використовуючи вбудований штучний інтелект, вітрильники збирають дані за допомогою численних датчиків, камер і радарів, щоб отримати більш детальну картину морської активності, ніж можуть надати супутники, говориться у повідомленні.
Раніше компанія-виробник вже співпрацювала з ВМС США, які використовували її судна для боротьби з наркоторгівлею та незаконним виловом риби. Прибуття безпілотника до Данії знаменує собою перший випадок його використання в оборонних цілях в європейських водах.
“Оскільки зростає занепокоєння щодо так званого тіньового флоту Росії – застарілих танкерів, які використовуються для обходу санкцій, транспортуючи сиру нафту до Китаю та Індії, - дрони можуть бути використані для перевірки ідентифікації суден і фіксування незвичайних рухів, які можуть вказувати на підводний саботаж трубопроводів або кабелів передачі даних”, – говориться у публікації.
Поява каліфорнійської компанії Saildrone викликала критику в Данії щодо встановлення тісніших зв'язків зі США в такій чутливій сфері, як цифрова безпека. Ця реакція відбувається на тлі швидкої зміни альянсів, розвитку технологій і постійної напруженості у відносинах між Копенгагеном і Вашингтоном після того, як Дональд Трамп погрожував захопити Гренландію, яка є частиною данського королівства, пише видання. Критики радять дуже добре подумати, обираючи американських постачальників у цій сфері.