Електрометалургійний комплекс "Інтерпайп Сталь" висловлює занепокоєння можливими негативними наслідками від запровадження урядом України змін до Положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах воєнного стану в Україні та просить Кабінет міністрів скоригувати свою постанову №611 від 30.05.2024 року. 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію компанії.

Внесені цією постановою зміни передбачають, що промислові споживачі електричної енергії звільняються НЕК "Укренерго" від планових обмежень, якщо обсяг імпорту в їх структурі споживання становить щонайменше 80%.

Раніше цей норматив становив 30% з травня по вересень 2023 року і 50% з жовтня 2023 року по квітень 2024 року. 

"Таке рішення уряду України може призвести до численних негативних наслідків для вітчизняної промисловості в цілому та "Інтерпайп Сталь" зокрема. Наразі потужність міждержавних перетинів для імпорту електричної енергії становить 1,7 ГВт, що є значно менше за потреби всього українського бізнесу. Тобто, міжнародні домовленості держави Україна не дозволяють виконувати нові правила, запроваджені Кабміном у травні", - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що на практиці це може призвести до штучного, навіть спекулятивного зростання попиту на імпортну електроенергію, ціна на яку може зрости до будь-якого рівня. Але задля невідключення її зможуть та будуть сплачувати лише ті підприємства, які мають мінімальні витрати на електрику в структурі собівартості своєї продукції. 

"Електроенергія займає майже 25% у собівартості сталевої заготовки, яку "Інтерпайп Сталь" постачає на заводи з виробництва сталевих труб та залізничної продукції в рамках вертикальної інтеграції групи "Інтерпайп". Тобто, здорожчання та підвищений попит на електроенергію не тільки вкрай негативно відобразиться на конкурентоздатності готової продукції компанії, а також може призвести до відсутності спроможності придбати потрібний обсяг імпортної електроенергії згідно постанови №611", - додали в "Інтерпайп". 

Також в компанії підкреслили, що зараз заводи "Інтерпайпу", що розташовані у Дніпропетровській області, забезпечують роботою майже 9 тис. людей у прифронтовому регіоні. У тому ж числі, біля 3 тис. людей працевлаштовані та мають стабільний доход на трубному заводі у Нікополі, що офіційно визнано зоною бойових дії.

За підсумками минулого року група сплатила суму податків та зборів у розмірі 4,4 млрд грн. Крім того, "Інтерпайп" несе соціальне навантаження, допомагаючи мобілізованим співробітникам, внутрішньо переміщеним особам та демобілізованим ветеранам. Також надається системна допомога 15 бригадам та підрозділам Сил оборони України.