Європейський парламент 11 квітня проголосував за ухвалення правил, що дозволяють європейським урядам заборонити імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ).

Як пише ЦТС з посиланням на Європейську правду, про це повідомляє Reuters.

Нова газова політика має на меті створити законний спосіб для урядів заблокувати постачання російського газу до своєї країни, хоча поки що жоден великий імпортер не заявив, що скористається ним.

Нові правила газового ринку ЄС дозволяють урядам тимчасово заборонити російським і білоруським експортерам газу брати участь у тендерах на отримання потужностей в інфраструктурі, необхідних для постачання трубопровідного газу і СПГ до Європи.

Після вторгнення в Україну у 2022 році Росія скоротила постачання газу трубопроводами до Європи, що призвело до звуження основного маршруту постачання російського газу до Європи. Але російський СПГ продовжує надходити на континент, переважно через порти Іспанії, Бельгії та Франції.

Ці країни не підтвердили, що скористаються новою юридичною можливістю.

Представник міністерства енергетики Іспанії заявив, що країна підтримує спільну позицію ЄС щодо заборони російського СПГ, оскільки, якби Іспанія зробила це наодинці, російські фірми могли б просто відправляти своє паливо в інші порти ЄС.

Міністр енергетики Бельгії заявив, що уряд аналізує закон і його умови, які передбачають, що обмеження імпорту російського газу не може порушити потоки газу між країнами ЄС. Бельгія реекспортує більшу частину російського СПГ, який вона отримує, до інших країн.

Міністерство фінансів Франції не відповіло відразу на запит про коментарі.

Згідно з аналізом ЄС, поставки російського ЗПГ до Європи зросли минулого року до 22 млрд кубометрів у порівнянні з приблизно 16 млрд кубометрів у 2021 році.

Переважна більшість країн ЄС повинна схвалити цю політику, перш ніж вона набуде чинності.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз розпочав роботу над наступним, чотирнадцятим пакетом санкцій проти росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Цей пакет, ймовірно, міститиме широкий перелік обмежувальних заходів із сильним акцентом на боротьбу з ухилянням - наприклад у морському секторі, оскільки росія продовжує намагатися порушувати стелю цін на експорт нафти.