Сили оборони України планують використовувати "вишки Бойка" для посилення контролю в Чорному морі та підготовки до подальших дій у Криму.

Про це, як пише ЦТС, заявив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов.

"Ми не будемо коментувати, в якому режимі, як будуть перебувати, але зараз ми можемо подивитись на острів Зміїний, який знаходиться під українським контролем, який використовується українськими Силами безпеки і оборони. Власне, "вишки Бойка" так само будуть використовуватись", - цитує Юсова USM.

Він додав, що це черговий крок з повернення контролю України над акваторією Чорного моря - після знищення крейсера "Москва" та звільнення острова Зміїний.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що спецпризначенці ГУР МО України демонтували з однієї з бурових установок поблизу узбережжя Криму (також відому як "вишка Бойка") радіолокаційне обладнання, яке росіяни використовували для стеження за акваторією Чорного моря.

Також відзначимо, що влітку 2022 року після того, як з острова Зміїний були вибиті російські окупанти, стало можливим відновлення судноплавства по українському гирлу Дунаю Бистре.