У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали розчищення залізничної колії з порту до вокзалу.

Як пише ЦТС, про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"З огляду на наявність Маріупольського та Бердянського напрямів, окупанти вирішили задіяти порт для постачання зброї на лінію Волноваха-Вугледар. Так сполучення буде виглядати: Маріуполь Порт - Маріуполь залізниця з порту до залізничного вузла Волновахи. Опціонально - автодоставка зброї з Маріуполя на Бердянський напрям", - зазначив він. 

Нагадаємо, ЦТС писав, що росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту зерна з тимчасово окупованих територій Донеччини та Запорізької області. Для цього окупанти зносять залізничний вокзал та перебудовують морський порт. "Якщо їм вдасться реалізувати плани, то вони зможуть використовувати це для експорту зерна з окупованих територій Донеччини та Запоріжжя", - зазначав Андрющенко.

Також нагадаємо, що росіяни незаконно включили порти Маріуполь та Бердянськ до Реєстру морських портів росії. Також окупантами запущено процес включення судноплавної ділянки водних шляхів Херсонської області до Переліку внутрішніх водних шляхів рф.

Раніше ЦТС писав, що росіяни вивозять руду з тимчасово окупованих територій України, використовуючи Маріупольський порт.