За 2022 рік працівники Вінницької транспортної компанії здійснили капітальний та середній ремонт 33 трамвайних вагонів та 45 тролейбусів, про це на сесії Вінницької міської ради повідомив директор департаменту транспорту й міської мобільності Андрій Сорокін, звітуючи про хід виконання Комплексної Програми розвитку міського пасажирського транспорту на 2018-2023 роки у 2022 році, пише ЦТС.

Зазначається, що попри війну, у Вінниці продовжили здійснювати заходи з оновлення та модернізації громадського транспорту. "Так КП "Вінницька транспортна компанія" закупило 20 вживаних тролейбусів Solaris Trollino 12, які замінили частину застарілих тролейбусів радянського виробництва ЗіУ-9, що забезпечило економію електроенергії, а також зменшило поточні витрати на технічне обслуговування і ремонт рухомого складу", - йдеться в повідомленні.

Також на базі тролейбусного депо було зібрано тролейбус VinLine, який відрізняється від попередніх версій більшою енергоощадливістю, стійкішим до корозії корпусом, вдосконаленою системою вентиляції й опалення та покращеним інтер’єром салону.

Окрім того, минулого року здійснювали організаційно-технічні заходи з підготовки до прийому швейцарських трамваїв у Вінниці. Зокрема забезпечили стажування фахівців КП "Вінницька транспортна компанія" в Цюрихській транспортній компанії. Обладнали спеціальний майданчик на території трамвайного депо. Виготовили траверси для розвантаження трамваїв. Наразі Вінниця уже прийняла 16 трамвайних вагонів Tram 2000.

Директор департаменту транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Андрій Сорокін зазначив, що наразі одним із пріоритетних завдань є оновлення рухомого складу.

"У кінці минулого року, коли ворог обстрілював критичну інфраструктуру України, ми всі переконались, що для повноцінного функціонування в таких умовах місту потрібен сучасний та енергоощадний громадський транспорт. Тому ми й надалі продовжуємо працювати над оновленням громадського транспорту. Починаючи з липня, на маршрути міста вже мають виїхати перші швейцарські вагони", - підсумував він.