Польська енергетична група Orlen відновила плани побудови нафтопроводу, який має з'єднати порти Одеси в Україні та Гданська в Польщі, зміцнивши тим самим енергетичну незалежність країн від росі.

Про це пише ЦТС з посиланням на Еnkorr.

Згідно а неофіційною інформацією, керівництво Orlen повернулося до колись припиненого проекту нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ.

Каспійська нафта почала надходити через Україну до Західної Європи в 2002 році, коли Україна почала експлуатувати трубопровід від нафтового терміналу Південний поблизу Одеси до міста Броди на заході країни. Потім Європейський Союз підтримав його розширення до Плоцька в центральній Польщі, а пізніше до Гданська як стратегічного проекту європейської безпеки.

У 2004 році Польща та Україна створили спільне підприємство для реалізації цього проекту. З іншого боку рф, що прагнула зробити Європу залежною від сировини своєї країни, вжила заходів, щоб не допустити успіху проекту нафтопроводу Україна-Польща.

Через кілька років проект був відновлений тодішнім президентом Польщі Лехом Качинським, який заручився підтримкою своїх колег з Азербайджану, Грузії, Казахстану, Литви та України. Однак після його смерті в авіакатастрофі в Росії в квітні 2010 року кабінет тодішнього прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска вирішив відновити відносини з росією. План побудови газопроводу з України до Польщі почали відхиляти, а деякі міністри ставлять під сумнів його рентабельність.

Проект був остаточно припинений тодішнім польським урядом наприкінці 2013 року.

Після того, як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому минулого року, Польща почала розглядати можливість відновлення плану нафтопроводу між Україною та Польщею.

За неофіційною інформацією, реалізація цього проекту зараз є одним із пріоритетів компанії Orlen, яку очолює Даніель Обайтек. Однак через триваючу війну всі плани не оприлюднюються.