Незважаючи на заяви про розблокування роботи Чорноморської зернової ініціативи, АТ "Укрзалізниця" продовжує фіксувати значне зниження показників вивантаження зерна в портах Великої Одеси, заявив заступник директора департаменту комерційної роботи компанії Валерій Ткачов.

Про це пише ЦТС з посиланням на АРК-inform.

"Фіксуємо значне зменшення показника добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси до 92 вагонів на добу. Раніше показник коливався в межах від 700 до 900 вагонів. Показник середньодобового вивантаження загалом за травень становить 243 вагони із зерном", - зазначив він.

За словами Ткачова, станом на 22 травня в напрямку портів Великої Одеси рухалося 962 вагони із зерновими вантажами. Час у черзі становить 10,5 доби.

Також фахівець додав, що в порту Ізмаїл, який є альтернативою для експорту зернових вантажів з України, ситуація залишається складною через критичне накопичення вагонів. Станом на 17 травня в напрямку порту рухалося 2428 вагонів із зерновими вантажами. Загальне вивантаження сягає 94 вагони із зерном.

"Фіксується незначне зменшення добового вивантаження через зміни суден під причалом. Показник середньодобового вивантаження у травні становить 87 вагонів із зерном. За зазначених обсягів вивантаження час очікування становить 25,8 доби", - йдеться в повідомленні.

Серед причин накопичення вагонів у порту Ізмаїл Ткачов назвав масову переорієнтацію вагонопотоку із зерном на транспортування в напрямку Ізмаїла у зв'язку з блокуванням зернового коридору та обмеженнями на західних стиках.

Також відзначається низьке технічне забезпечення операторів (відсутність критих складів, потужної розвантажувальної техніки та обладнання), попри їх велику кількість у порту. Крім цього, існує висока залежність роботи порту від погодних умов.