Перше у світі судно Shofu Maru, оснащене системою жорстких вітрил Wind Challenge зробило свій перший суднозахід в австралійський порт Ньюкасл.

Про це пише ЦТС з посиланням на The Maritime Executive.

Уряд Австралії встановив політику декарбонізації для досягнення до 2050 року нульового рівня викидів, і місцеві портовики в Ньюкаслі покладають великі надії та виявляють інтерес до судна Shofu Maru, яке сприяє декарбонізації при транспортуванні енергоносіїв.

Використання технології Wind Challenger дозволить знизити викиди парникових газів порівняно з конвенційними судами приблизно на 5% на напрямі Японія-Австралія та приблизно на 8% на напрямі Японія - західне узбережжя Північної Америки.

Зазначається, що MOL тісно співпрацює з австралійською енергетичною галуззю та портовою владою, щоб досягти як стабільності перевезень палива, так і зниження впливу на навколишнє середовище.

Нагадаємо, що церемонія ім'янаречення та передачі замовнику судна Shofu Maru, призначеного для перевезення вугілля та оснащеного Wind Challenger жорстких вітрил, яка перетворює енергію вітру на рушійну силу, відбулася на верфі Oshima Shipbuilding Co., Ltd в жовтні 2022 року.