Через затяжну спеку і відсутність опадів на Дунаї склалася критична ситуація з рівнем води, навіть у порівнянні з попередніми періодами мілководдя. Через це після закриття навігації флот Українського Дунайського пароплавства зараз працює лише на нижній ділянці ріки.

Як пише ЦТС, про це розповів т. в. о. генерального директора Українського Дунайського пароплавства Дмитро Москаленко.

Середні рівні води на Дунаї в серпні очікуються нижче за норму на 10-250 см, на українській ділянці Дунаю - на 15-145 см нижче за норму.

"В Ізмаїлі на Констанцу флот поки що вантажиться на осадку 1,80 метра. На 280 кілометрі Дунаю обмеження по осадці становить 1,90 метра, на 390-му - 1,70 метра. Вище Сілістри, в районі перекату Лута, наші штовхачі вже не можуть пройти через відсутність прохідних глибин, наразі вони становлять всього 1,20-1,30 метра", - повідомив керівник УДП.

"За кілька днів на Нижньому Дунаї прогнозують невеликий підйом води на 10-15 см, проте він буде короткостроковим. Подальші перспективи щодо опадів під великим питанням, за всіма ознаками нинішнє мілководдя буде затяжним і важким", - підсумував Дмитро Москаленко, додавши, що це означатиме фінансові втрати для УДП.

Раніше повідомлялося, що в Рейні через аномальну спеку рівень води знизився до найнижчого показника за 15 років.