Українська промислова компанія "Інтерпайп" оголосила операційні та фінансові результати за підсумками роботи в січні-березні 2022 року.

Як пише ЦТС, з посиланням на дані, оприлюднені компанією, за перші три місяці року виробництво сталі зменшилося на 16% р/р, до 163 тис. тон, труб - на 12% р/р, до 97 тис. т, залізничної продукції - на 43% р/р, до 23 тис. тон. Продажі знизилися на 10% р/р, до 140 тис. тон.

Разом з тим, дохід від реалізації продукції збільшився на 19% р/р, до 239 млн дол. А показник EBITDA скоротився на 63% р/р, до 15 млн доларів США;

"Перші два місяці 2022 року кон’юнктура світових ринків була позитивна для "Інтерпайп". Проте після 24 лютого, коли росія вторглась в Україну та здійснила перші ракетні удари, керівництво компанії вирішило повністю призупинити виробництво. Головним завданням було забезпечити безпеку співробітників та зберегти всі виробничі потужності. Це призвело до зменшення виготовлення труб за перші три місяці 2022 року на 12% р/р, до 97 тис. т, залізничної продукції - на 43% р/р, до 23 тис. тон", - пояснили в компанії.

Збільшити дохід від реалізації продукції за перші три місяці року вдалося головним чином, за рахунок зростання доходу від реалізації продукції трубного дивізіону на 47%, до 181 млн доларів США.

Відзначається, що крім втрати обсягів продажів та додаткових логістичних і транспортних витрат через російське вторгнення на фінансові результати додатково негативно вплинуло подорожчання основних сировинних ресурсів: металобрухту, електроенергії та природного газу. Наприклад, у 1 кварталі 2022 року ціна на природний газ в Україні в середньому зросла більш ніж у 6 разів порівняно з минулим роком.

"Наприкінці березня "Інтерпайп" почав обережно відновлювати відвантаження, з квітня - розпочав поетапний запуск виробництва. У травні запрацював електросталеплавильний комплекс "Інтерпайп Сталь", а Компанія почала поступово збільшувати обсяги виробництва та відвантаження готової продукції.

Проте, на жаль, "Інтерпайп" наразі не може повернутись до довоєнних обсягів виробництва, оскільки війна зламала звичні ланцюжки поставок, оскільки чорноморські морські порти України заблоковані, у країні великий дефіцит пального, постійно руйнується транспортна інфраструктура внаслідок ракетних ударів. Нові ланцюги постачання та логістики знаходяться в процесі перебудови та формування", - пояснив т.в.о. генерального директора компанії Андрій Коротков.

Нагадаємо, що за декілька днів перед початком широкомасштабної війни росії проти України повідомлялося, що "Інтерпайп" в січні наростив продаж колісних пар на зарубіжні ринки на 11%.