У Тихому океані знайшли американський ескортний есмінець USS Samuel B. Roberts (DE-413) часів Другої світової війни.

Про це пише ЦТС з посиланням на Українська правда. Життя.

Залишки лежали на глибині 6895 метрів - це найбільша глибина, на якій будь-коли виявляли кораблі.

"Семмі Бі", як його називають учені, відомий участю в героїчній останній битві з японським флотом у Другій світовій війні. Він затонув під час відомої Битви біля Самара у Філіппінському морі в жовтні 1944 року.

Корабель USS Samuel B. Roberts (DE-413) виявили на дні 22 червня - він був побитий, але вцілілий. Його знайшов техаський фінансист і пригодошукач Віктор Весково за допомогою глибоководного занурювального апарату Limiting Factor.

У рамках експедиції Весково керував своїм батискафом разом зі спеціалістом із гідролокаторів Джеремі Морізе. Дослідники обстежили корабель за допомогою підводних камер. Виявилося, що "Семмі Бі" розколовся на дві частини і, судячи з "пом'ятого" вигляду, спочатку врізався у морське дно носом.

На есмінці є отвори від японських снарядів, а також сліди влучання у кормовій частині, але гарматні башти і частина палуби збереглися.

Битва біля Самара була однією з епізодів легендарної Битви у затоці Лейте, у якій американські військові та союзники перемогли японський імператорський флот.

За словами Весково, хоч "Семмі Бі" і був ескортним есмінцем, але "воював як лінкор". Він зміг знищити кілька ворожих кораблів, перш ніж потонути.

З 224-х членів екіпажу Семюела Робертса 89 - загинули. А 120 уцілілих трималися на рятувальних плотах протягом 50 годин в очікуванні порятунку.

USS Samuel B. Roberts (DE-413) став найглибшим ідентифікованим затонулим кораблем у світі, який знаходили вчені.  Раніше такий статус мав есмінець USS Johnston (DD-557), який знайшли на глибині 6 469 метрів.

Для порівняння, 98% дна Світового океану має меншу глибину, ніж 6 тисяч метрів, кажуть дослідники.

39f0c40-sammy-b-discovered-in-ocean-ww2--1-