Суд наклав арешт на сім державних причалів ТОВ "Чорноморський рибний порт". Відповідну ухвалу прийняв Київський районний суд.

За даними слідства, ТОВ "Чорноморський рибний порт" (ТОВ "ЧРП") незаконно зареєструвало право приватної власності на операційні акваторії причалів № 1, 2, 3, 4, 5, 6 та 4 (до реконструкції причали № 7-10). Ці об’єкти є частиною гідротехнічних споруд Сухого лиману в акваторії морського порту "Чорноморськ" і належать державі, перебуваючи в суборенді у ТОВ "ЧРП" на підставі договору від 23 червня 1997 року, передає ЦТС із посиланням на Асоціацію портів України.

За версією слідства, у лютому 2019 року службові особи ТОВ "ЧРП" змовилися з державним реєстратором КП "Агенція державної реєстрації" для заволодіння операційними акваторіями з метою отримання доходів від корабельного збору. А в квітні 2019 року було незаконно зареєстроване право власності на акваторії за ТОВ "ЧРП". Державний реєстратор, усвідомлюючи протиправність дій, вніс зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, хоча законних підстав для цього не було, адже майно належить державі в особі Фонду державного майна України (ФДМУ).

Слідство встановило, що причали та їхні операційні акваторії є нероздільними об’єктами, які не можуть функціонувати окремо. У лютому 2025 року причали № 1–6 та № 4 (колишні № 7–10) визнали речовими доказами у справі. Прокуратура наполягала на арешті майна з забороною відчуження та розпорядження, щоб запобігти його незаконному переоформленню чи використанню.

Своєю чергою у ТОВ "ЧРП" заперечували проти арешту, стверджуючи, що причали перебувають у державній власності, а розслідування стосується лише акваторій, а не самих причалів. Представник порту, радник виконавчого директора з комерційних питань зазначив, що заборона користування причалами призведе до невідворотних наслідків як для і ТОВ "ЧРП", так і для держави. ФДМУ, як орендодавець, не висловив претензій до ТОВ "ЧРП" і залишив рішення на розсуд суду.

Врахувавши аргументи сторін, суддя дійшов висновку, що причали є речовими доказами, а їх арешт необхідний для збереження майна та забезпечення розслідування. Також арешт не передбачає заборони на користування.

Зазначимо, що до повномасштабного вторгнення даний термінал був одним з ключових пунктів з перевалки контейнерних вантажів.