Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомило, що спільно з ООН Жінки запустить пілотний проєкт із навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами, пише ЦТС.

Реалізуватиме пілотний проєкт Фундація інституційного розвитку за фінансової підтримки Швеції.

Проєкт під назвою "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень" - безоплатна програма для розвитку професійних навичок жінок. Фактично, це відповідь на дефіцит кадрів у сфері перевезень, спричинений повномасштабним вторгненням.

"Мета пілотного проєкту - забезпечити перепідготовку та перекваліфікацію жінок-водійок у сфері міського та муніципального транспорту, а саме автобусів. Ініціатива спрямована як на подолання дефіциту кадрів, так і задля подолання стереотипів та упереджень щодо професій. За останніми даними, дефіцит водіїв автобусів у регіонах складає близько 30%, а це близько шести тисяч співробітників", - наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

Серед ключових завдань ініціативи: створення нових робочих місць та можливості професійного розвитку жінок у сфері громадського транспорту відповідно до вимог транспортної реформи в Україні та європейських стандартів; розширення можливості працевлаштування жінок у сфері пасажирських перевезень; інтеграція стандартів дотримання прав жінок на комунальних підприємствах у сфері пасажирського транспорту.

"Цей проєкт дуже важливий для підтримки жінок, які зацікавлені у виході на ринок праці. Він дасть їм нові навички та доступ до роботи водійками автобусів. Для ООН Жінки також дуже важливо, що в цьому проєкті залучені роботодавці, разом з якими ми працюємо над забезпеченням повної рівністі на робочому місці та усуненням дискримінації", - підкреслила педставниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер.

У межах проєкту передбачено також навчання жінок для отримання кваліфікаційної картки водія (код 95). Це документ, який підтверджує професійну компетенцію водія автобуса за європейським стандартом.

Крім того, на пілотних комунальних підприємствах буде проведено цикл навчальних заходів щодо впровадження стандартів дотримання прав жінок на робочому місці, а також загальногомоніторингу дотримання прав жінок серед комунальних підприємств - учасників проєкту. За результатами цього моніторингу будуть надані рекомендації та план їх впровадження для забезпечення прав жінок на підприємствах у сфері транспорту.

Пілотний проєкт "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень" реалізується ГО "Фундація інституційного розвитку" в партнерстві зі структурою ООН Жінки та за фінансової підтримки Швеції.