В Китаї розпочав перші ходові випробування у відкритому морі третій авіаносець Fujian, повністю розроблений і збудований в КНР з використанням новітніх технологій.

Про це пише ЦТС з посиланням на CGTN.

Це перший китайський авіаносець нового покоління, який використовує для запуску літаків сучасні електромагнітні катапульти, а не трампліни з короткою злітно-посадковою смугою, як у перших двох кораблях цього класу Liaoning і Shandong.

Fujian має водотоннажність понад 80 000 тонн і загальну вагу в повному завантаженні близько 100 000 тонн, він оснащений трьома електромагнітними катапультами, що також називаються електромагнітною системою запуску літаків (EMALS), найсучаснішою палубною пусковою системою у ВМС, створеною і збудованою в Китаї.

Катапульти дозволяють авіаносцю швидше запускати літаки і надійно приймати їх, у тому числі, повітряні судна з великою вантажопідйомністю.

Під час випробувань перевірятимуть надійність і стабільність роботи силових установок та електричних систем авіаносця.

Після спуску на воду в червні 2022 року на верфі в Шанхаї Fujian  провів швартовні випробування, роботи з оснащення та налаштування обладнання, за результатами перевірки яких корабель визнали таким, що відповідає технічним вимогам для ходових випробувань.