Україна планує створити новий експортний шлях по Дунаю в обхід кордону з Польщею

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

"Плани на цей рік - прибрати всі штучні перешкоди для експортерів. І ми працюємо над покращенням внутрішньої логістики. Ми плануємо транспортування контейнерів через верхній Дунай, оскільки Румунія є "більш передбачуваною", ніж польський кордон", - зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, в коментарі кореспонденам Bloomberg під час Мюнхенської безпекової конференції. 

Новий додатковий маршрут через річку Дунай покликаний збільшити український експорт до рівня, що був на початку війни. І хоча багато експортерів віддають перевагу Чорному морю через його низьку вартість, обсяги через Дунай для України все ще складають 1,2-1,8 млн тонн на місяць.

Зазначається, що маршрут пролягатиме з одного з українських портів до Констанци в Румунії та дунайських портів Німеччини.

Раніше Українське Дунайське пароплавство та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляло про будівництво вже другої SLG баржі великої вантажопідйомності та підготовку для запуску баржевих контейнерних караванів на Середній та Верхній Дунай. 

Після того, як росія минулого року вийшла з угоди, підтриманої ООН та Туреччиною, про створення безпечного зернового коридору в Чорному морі, Дунай став пріоритетним шляхом для постачань з України. 

Разом з тим, Україна також використовує автошляхи та залізницю, однак обсяги експорту через Польщу наразі знизилися до 300 тисяч тонн на місяць замість приблизно 1 млн тонн, які були у 2022 році, оскільки автомобільні переїзди повністю заблоковані.

"Це безперечно не загроза польським фермерам, оскільки ми транспортуємо не лише сільськогосподарські товари, але й автозапчастини для німецьких автовиробників, перероблені продукти, які не направлені до Польщі. Блокування кордону означає мільярдні втрати як для нашої економіки, так і для економік Європейського Союзу", - додав Кубраков.