Запуск першого в росії морського терміналу з експорту аміаку, що будується в порту Тамань, перенесено на другий квартал 2024 року.

Як пише ЦТС, про це повідомив заступник міністра промисловості і торгівлі рф Михаїл Юрін.

"Як і багато інвестиційних проектів, там бувають, так би мовити, непередбачені фактори, які впливають на проект. Проект точно буде запущено, ми бачимо інтервал, десь у другому кварталі цього року", - заявив російський посадовець.

Раніше в країні-агресорі очікували, що термінал має розпочати перші відвантаження у тестовому режимі на початку 2024 року. До того планувалося, що першу чергу терміналу потужністю 2 млн т/рік запустять ще в грудні 2023 року.

Другий етап передбачає зростання потужностей комплексу до грудня 2025 року до 3,5 млн т аміаку та 1,5 млн т карбаміду на рік.

До початку повномасштабного російського вторгнення основним маршрутом експорту російського аміаку був трубопровід "Тольятті-Одеса". По ньому прокачувалося в середньому 2,5 млн т аміаку на рік. 

Протягом 2022 і першої половини 2023 рр. росія використовувала тему власного експорту аміаку і вимогу відновлення його українського транзиту, як важіль тиску у переговорах щодо роботи зернового коридору. Будівництво терміналу в порту Тамань засвідчило, що це був лише відволікаючий маневр, аби зашкодити українському аграрному експорту та налагодити власну перевалку добрив на Чорному морі.