Китайські імпортери протягом вересня 2023 року закупили великі партії кормової кукурудзи в Україні.

Про це пише ЦТС з посиланням на Порти України.

За інформацією трейдерів в Азії та Європі, обсяг закупівель становить кілька сотень тисяч тонн, однак точний обсяг не відомий.

Джерело в українському уряді також підтвердило продажі кукурудзи в Китай.

"Імпортери в Китаї купили приблизно 10-12 панамаксів української кукурудзи для відвантаження у листопаді-грудні", повідомив сінгапурський трейдер міжнародної зернової компанії.

До повномасштабного російського вторгнення в Україну Китай був найбільшим імпортером української кукурудзи.

Якщо інформація підтвердиться, це може означати, що один з найбільших світових імпортерів українського зерна оптимістично оцінює перспективи налагодження морського експорту з України.

Нагадаємо, ЦТС писав, за останні тижні вже десять суден зайшли під завантаження без інцидентів до українських портів на Чорному морі, всупереч погрозам росії атакувати такі судна. Це свідчить про те, що ставка України на створення власного торговельного маршруту в Чорному морі без погодження з росією виправдалася, а міжнародні страхові компанії відновили покриття ризиків для суден, що працюють в цьому регіоні.

 Всі судна, які прямують коридором до українських портів та з них, тепер відстежуються цілодобово, поки вони не покинуть зону підвищеного ризику, за допомогою технології Clearwater Dynamics. Як вже повідомлялося, це рішення у режимі реального часу дозволяє моніторити операційну діяльність у морському коридорі як під час транзиту суден, так і під час перебування їх у портах. Очікувалося, що це рішення буде підтримане страховиками Lloyd’s та лондонського ринку з рейтингом А, які нададуть страхові можливості для повного покриття полісів.