ДП "Залізниця Молдови" (Calea Ferată din Moldova) планує відновити транзит українських вантажів до країн Європейського Союзу і назад залізничними лініями Молдови.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Calea Ferată din Moldova.
Представники ДП "Залізниця Молдови" (Calea Ferată din Moldova) у пошуках стійких рішень щодо стягнення заборгованості із заробітної плати та оздоровлення фінансового стану на чолі з виконувачем обов'язків генерального директора підприємства Сергієм Котельником відвідали з робочим візитом Київ.
"Мета поїздки - виявлення можливостей відновлення транзиту українських вантажів до країн Європейського Союзу і назад залізничними лініями Молдови, враховуючи, що в умовах ситуації, що склалася в регіоні, внаслідок війни в Україні потік вантажів і пасажирів через Молдову був фактично перенаправлений", - зазначили в компанії.
Голова Правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський в свою чергу висловив готовність до пошуку спільних рішень.
Сторони обговорили необхідність поновлення роботи пасажирського маршруту Кишинів-Одеса, запуск якого заплановано з відкриттям літнього сезону.
Представники залізничних компаній також обговорили можливість використання залізницею Молдови поромної переправи для перевезення вантажів у вантажних вагонах із порту Чорноморськ (Україна) до порту Батумі (Грузія).
"Учасників зустрічі зацікавила пропозиція щодо створення та розвитку єдиної бази даних вантажних вагонів з метою оперативного проходження прикордонних пунктів між двома державами", - додали в Calea Ferată din Moldov.