Рада оборони Києва розглянула питання евакуації пошкоджених обстрілами та покинутих автомобілів з вулиць та дворів міста.
За словами начальника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка, неприбрані авто шкодять громадській безпеці, захаращують проїзди для спецтехніки та автомобілів екстрених служб. Станом на зараз мова про понад 1000 одиниць такого автотранспорту, передає ЦТС, посилаючись на очільника КМВА.
Завдяки злагодженій співпраці з міськими службами та правоохоронними органами, вдалося досягти позитивного результату, каже Ткаченко. За затвердженим алгоритмом, будуть визначені місця для зберігання переміщених автівок. Якщо власник виявить бажання повернути собі пошкоджене чи занедбане авто, це можна буде зробити за відповідним запитом.
При цьому наголошується: у рішенні йдеться не про утилізацію транспортних засобів, а саме про переміщення в місця, де вони не створюватимуть перешкод. Більше детально алгоритм Ткаченко взявся оприлюднити згодом.
Під час засідання Ради оборони Києва також говорили про роботу громадського транспорту під час повітряної тривоги. "По тому, як рухатись, а не стояти на місці, пропозиції вже напрацьовані. Вони на етапі узгодження. Намагаємося врахувати всі безпекові та логістичні параметри", - зауважив Ткаченко.
Начальник КМВА запевняє, що безпека є і буде основним пріоритетом, але, водночас, не можливо ігнорувати й запити киян. Нині місцева влада у пошуку рішення, яке буде зваженим, оптимальним і безпечним.
Раніше повідомлялося про те, що до 2,5 млрд грн на рік може втрачати Київ через зупинку громадського транспорту під час оголошення повітряної тривоги в столиці. Така цифра прозвучала під час круглого столу "Забезпечення надійної роботи громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві".