Німеччина відмовилася від прямих поставок зрідженого природного газу (ЗПГ) із росії, але при цьому закуповує значні обсяги російського палива через інші країни ЄС.
Як пише ЦТС, про це йдеться у матеріалі Financial Times.
Зокрема, у 2024 році німецька енергетична компанія Sefe закупила 58 партій російського ЗПГ через французький порт Дюнкерк, що у шість разів більше, ніж роком раніше.
Експерти зазначають, що зараз досить складно відстежити походження газу, що надходить до Євросоюзу. Наприклад, газ, що транспортується з бельгійських портів ЗПГ в офіційних базах даних Німеччини, як правило, позначається як "бельгійський", незважаючи на те, що Бельгія не має власного видобутку.
У звіті передбачається, що в результаті Німеччина отримує від 3% до 9,2% свого газу з росії, але не безпосередньо, а через інші країни ЄС.
"Німеччина заборонила імпорт російського ЗПГ у своїх портах. Але імпорт, який офіційно надходить із Франції та Бельгії, насправді частково складається з російського ЗПГ", - вважає фахівець з енергетичної політики в бельгійському аналітичному центрі Bond Beter Leefmilieu Ангелос Кутсіс.
На думку аналітика газового ринку Тома Марцека-Мансера, як тільки газ чи регазифікований ЗПГ починає переміщатися внутрішнім ринком Євросоюзу, стає особливо складно зрозуміти, куди його було в результаті доставлено з комерційною метою.