Збитки від привласнення українського зерна росією перевищують 30 млрд гривень, але ця сума не є остаточною, заявив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.

Про це пише ЦТС з посиланням на NV.

Він зазначив, що росія фактично шантажує світову спільноту, створюючи реальну загрозу голоду для інших країн.

За його словами, через удари по зерновій та портовій інфраструктурі під загрозою опинилися країни Африки та Азії, які отримували українське зерно, оскільки Україна залишається одним із ключових постачальників у рамках Світової продовольчої програми.

Генпрокуратура виділила два періоди атак росії на агропромислову інфраструктуру, що мають прив’язку до зернової угоди. До її підписання обстріли здійснювалися з артилерійських систем в прифронтових зонах.

"Після того, як Україна відмовилася від умов країни-агресора, масштаби ударів почали розширюватися. У першу чергу ціллю стала Одеса та Одеська область, яка має найбільш потужну і розвинену інфраструктуру", - додав Бєлоусов.

Зазначається, що росія почала застосовувати різні засоби ураження, зокрема шахеди, "Іскандери", тактичні авіаційні ракети, а також ракети морського і наземного базування.

Бєлоусов підкреслив, що росія хоче позбавити українців засобів для існування, намагаючись викрасти зерно, а якщо це не вдається - знищити його.

Він також додав, що на сьогодні збитки від привласнення зерна попередньо оцінюються в понад 30 млрд гривень.

ЦТС писав, що починаючи з 2022 року росія та її посібники продали краденого на тимчасово окупованих територіях України зерна на майже 1 млрд доларів. Окупанти або відбирали врожаї, або примусово скуповували за безцінь.

Нагадаємо, окупанти перевалили майже 180 тис. тонн крадених вантажів через порт Маріуполь з початку 2024 року.