З моменту відкриття українського морського коридору наприкінці 2023 року, цим маршрутом пройшло 90 суден з продукцією чорної металургії.
Як пише ЦТС, про це повідомив голова ради директорів Ferrexpo plc Лучіо Дженовезе, коментуючи результати виробництва за другий квартал 2024 року та шість місяців, що закінчилися в червні 2024 року.
"Виробничі результати за перші шість місяців 2024 року на 83% краще порівняно з другим півріччям 2023 року, і на 75% краще, порівняно з аналогічним першим півріччям 2023 року. Це наші найкращі результати з початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Доступ до чорноморського коридору протягом кварталу дозволив нам продовжити відвантаження з українських портів. З моменту відкриття коридору наприкінці 2023 року, за оцінками, понад 800 суден безпечно пройшли через нього, зокрема 90 з продукцією чорної металургії", - повідомив голова ради директорів Ferrexpo plc.
Він додав, що збільшення кількості власників, готових фрахтувати судна в українські порти, призвело до покращення доступності, однак фрахтові ставки та страхові ризики залишаються високими, не тільки для проходу в Україну, але й через Червоне море.
"Інші витратні тиски продовжують зростати протягом другого кварталу, особливо ціни на електроенергію. Напади на енергогенеруючу та транспортувальну інфраструктуру значно зменшили внутрішнє постачання електроенергії в Україні. Ferrexpo заздалегідь почала шукати альтернативне джерело живлення від європейських сусідів України, що наразі призвело до мінімальних збоїв у виробничій діяльності", - зазначив Дженовезе.
В компанії також повідомили, що при змінному виробництві кожної з ліній виробництва окатків загальний обсяг виробництва за квартал склав 1 672 506 тонн, з яких 1 483 468 тонн окатків та 189 038 тонн концентрату. Загальний обсяг виробництва за перше півріччя склав 3 727 360 тонн, що на 83% більше порівняно з попередніми шістьма місяцями та на 75% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.