Посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що американське обладнання допомагає Державній прикордонній службі України та адміністрації Одеського порту захищати й підтримувати Чорноморський гуманітарний коридор, звідки наразі відправлено близько 850 суден і 52 млн тонн зерна й вантажів, що годуватимуть світ і підтримають економіку України.

Про це пише ЦТС, посилаючись на Інтерфакс-Україна.

"Приємно повернутися в процвітаюче і відважне портове місто Одесу, всесвітньо відоме своєю багатою культурною спадщиною. Навіть перед обличчям щоденних атак росії Одеса твердо стоїть на Чорному морі", - сказала вона на Black Sea Security Forum в Одесі.

Посол США повідомила, що регулярно відвідує Одесу, зустрічається з місцевою владою, прикордонниками, портовиками й безпосередньо одеситами. Ці зустрічі дають їй змогу сформувати уявлення про проблеми, що стоять перед містом, і доводять рішучість жителів захищати місто і його порти.

Загалом за 9 місяців функціонування українського морського коридору, цим маршрутом було експортовано 50 млн тонн вантажів. Попри постійні атаки росіян, українським портовикам вдалося обробити 1737 суден.