Казахстанська компанія KTZ Express та сінгапурська Global DTC оголосили про запуск проекту зі створення цифрового коридору на Транскаспійському міжнародному транспортному маршруті (ТМТМ).

Про це пише ЦТС з посиланням на Railway Gazette.

Документом передбачено впровадження електронного митного оформлення транзитних вантажів, що прямують територією Республіки Казахстан залізничним транспортом з Китаю до країн Євросоюзу, а також реалізація спільних заходів щодо забезпечення безперебійної роботи розробленої компанією Global DTC цифрової платформи Tez Customs на ТМТМ.

Ця платформа дозволяє виконувати митне оформлення вантажів в Китаї до країн Центральної Азії в електронному вигляді.

За заявою KTZ Express, ініціатива відкриває нові перспективи транспортної логістики, а також сприятиме підвищенню ефективності та прозорості перевезень.

Ще одна розробка Global DTC - платформа Digital Trade Corridor (DTC) дозволяє відправникам та експедиторам відстежувати онлайн місцезнаходження вантажу, його митний статус і оновлювати інформацію про супровідні документи на всьому ТМТМ. В даний час система DTC впроваджена в Казахстані та Азербайджані, проводиться робота щодо її інтеграції до транспортного комплексу Грузії.

Технологія DTC випробувана у березні 2024 року на маршрутному поїзді, що проїхав із Сіаня (Китай) на Апшеронський півострів (Азербайджан).