Британсько-австралійський видобувний концерн Rio Tinto за підсумками січня-березня 2024 року скоротив видобуток руди на підприємствах Пілбара на 10,9% у порівнянні з попереднім кварталом - до 77,9 млн т. Порівняно з аналогічним періодом 2023 року показник знизився на 1,7%.

Про це пише ЦТС з посиланням на ГМК Центр.

Відвантаження сировини за цей період зменшились на 9,5% у порівнянні з попереднім кварталом, та на 5,5% р./р. - до 78 млн т.

Компанія зазначає, що зниження обсягів видобутку й відвантажень було викликано насамперед погодними умовами. Зниження видобутку на руднику в Яндікугіні було компенсовано збільшенням продуктивності на інших підприємствах.

"Ми продовжуємо працювати над управлінням активами та станом рудників й очікуємо на подальше підвищення продуктивності протягом решти року", - йдеться у повідомленні.

Компанія очікує, що в поточному році відвантаження залізної руди з регіону Пілбара, як і прогнозувалося раніше, залишаться на рівні 323-338 млн т.

Rio Tinto відвантажуватиме більше низькосортної залізної руди (SP10), поки не будуть введені в експлуатацію проєкти заміщення. Постачання сировини залишаються залежними від погодних умов.