За 7 місяців функціонування чорноморського коридору до портів Одеса, Південний та Чорноморськ, роботу якого забезпечує Україна, цим маршрутом було експортовано 33,8 млн тонн вантажів. З цього обсягу 23,1 млн тонн - продукція АПК, решта - переважно вантажі підприємств гірничо-металургійного комплексу України.

Як пише ЦТС, про це повідомив віце-премʼєр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, зазначивши, що це більше, ніж було експортовано за рік роботи Зернової ініціативи.

За 7 місяців чорноморським коридором з трьох українських портів вийшло 1140 суден. Зараз на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати ще майже 5 млн т вантажів.

"Можемо говорити, що ми вийшли майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадили значно ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора, продовжуючи бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога Держави, Об’єднаних Сил оборони та всієї морської інфраструктурної галузі", - відзначив Кубраков.

Декількома днями раніше заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков говорив, що функціонування морського коридору забезпечує перевезення 75% довоєнного товарообігу України. А разом з портами на Дунаї цей показник наближається до 90% від довоєнних обсягів морського експорту.

photo_2024-03-29_11-27-39