Для вивезення награбованого і незаконного використання офіційно закритих українських портів, росіяни вимикають на деяких своїх суднах систему ідентифікації, повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук, пише ЦТС.

"На деяких своїх суднах росіяни, щоб грабувати окуповані території, вивозити звідти метал, збіжжя тощо, вимикають систему ідентифікації, і їх просто не видно в морі. Чи фіксується це? Так, звісно", - зазначив він.

Плетенчук підкреслив, що основним моментом у цьому питанні є також використання росіянами портів, які офіційно закриті, і відповідно їх відвідування, користування цими портами заборонено.

"Результат - потрапляння цих російських суден під санкції. Санкції ці розповсюджуються не лише на українські порти, ці санкції росіяни можуть отримати і в інших портах. Тому вони використовують деякі судна, щоб безпосередньо вивозити з Маріуполя, Бердянська награбоване, перевантажуючи це у своїх офіційних портах, а звідти вже іншими суднами везти далі", - додав речник Військово-морських сил ЗСУ.