Середньодобовий показник вивантаження вагонів із зерном у порту Ізмаїл наразі становить 123 вагони на добу. За лютий показник зріс на 41 вагон на добу, або у 1,5 раза, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ "Укрзалізниця" Валерій Ткачов.

Про це пише ЦТС з посиланням на Rail.insider.

Упродовж лютого черга вагонів із зерном у напрямку порту Ізмаїл зменшилася на 38 одиниць - з 495 до 457 вагонів.

Скорочення черги вагонів із зерном спостерігається і в напрямку портів Великої Одеси. Так, накопичення до них у лютому зменшилося на 609 одиниць, до 7140 вагонів.

Упродовж лютого показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси коливається у діапазоні 1000–1540 вагонів на добу.

Середньодобовий обсяг наразі становить 1363 вагони на добу. За лютий показник зріс на 88 одиниць на добу.

Також спостерігається скорочення передачі вагонів із зерном через західні прикордонні переходи. Так, до Румунії наразі прямує 91 вагон на добу. Це на 16,5 одиниць на добу менше порівняно із січнем.

Словаччина приймає 55,6 вагона із зерном на добу. Упродовж лютого показник скоротився на 10,7 одиниці.

Через українсько-угорський кордон наразі рухається на 8,2 вагона із зерном на добу менше, ніж у січні. Добовий показник становить 39,7 одиниці.

Водночас до Польщі щодоби передається на майже три вагони із зерном більше порівняно із січнем. Теперішній показник становить 94,9 вагона на добу.

"На території Польщі мали місце спроби блокування передачі вантажів залізничним транспортом на переходах Дорогуськ-Ягодин, Грубешув-Ізов (блокування підʼїзних колій окремих терміналів). Правоохоронці Польщі відреагували відповідно на такі спроби. Наразі передачі вантажів нічого не заважає. Є ризик повторення зазначених інцидентів", - додав Ткачов.