Перевалка вантажів через державний порт Молдови Джурджулешти зросла у 2023 році на 18,6% порівняно з попереднім роком і склала 2,17 млн тонн, повідомили в порту, пише ЦТС.

Загальна кількість перевалених контейнерів досягла історичного максимуму - 8,46 тис. одиниць (8,6 тис. TEU).

Позитивну динаміку в порту пов'язують із зростанням експорту зерна та насіння, яке минулого року збільшилося на 55% і досягло 889 тис. тонн, що склало 41% від загального вантажообігу.

Імпорт нафтопродуктів зріс на 4% і становить 599 тис. тонн. Збільшенню загального показника перевалки у 2023 році також сприяв експорт соняшникової олії, яка зросла на 26% порівняно з попереднім роком - до 248 тис. тонн.

Імпорт будівельних матеріалів збільшився на 10% - до 195 тис. тонн. Позитивну динаміку також показав імпорт добрив у біг-бегах та навалом із зростанням на 48% - до 119 тис. тонн. Імпорт вугілля та експорт металобрухту знизилися.

За словами генерального директора Danube Logistics SRL (генеральний інвестор та оператор порту Джурджулешти) Матіаса фон Тухера, обсяги перевалених вантажів у 2023 році включали також частину вантажів для України та з неї.

При цьому зростання експорту зерна, на його думку, є результатом нещодавніх інвестицій у нові зерносховища в порту та купівлю високопродуктивного перевантажувача.

Він також повідомив, що у порту завершується підготовка до будівництва нового універсального причалу для збільшення перевалочних потужностей для суховантажів, генеральних вантажів та контейнерів на 600 тис. тонн на рік.