Польський уряд у 2024 році має намір розширити термінал скрапленого природного газу (СПГ) у північно-західному порту Свіноуйсьце, підвищивши його потужність до 500 тис. кубометрів СПГ.

Про це пише ЦТС з посиланням на Еnkorr.

СПГ-термінал імені Леха Качиньського у Свіноуйсьце розширять відкривши третье сховище для зберігання СПГ.

Роботи на новому об’єкті, де зберігатиметься 180 тис. кубометрів СПГ, наближаються до завершення, а запуск заплановано на 2024 рік.

Термінал LNG у Свіноуйсьце був частиною прагнення Польщі диверсифікувати джерела постачання й стати повністю незалежними від російського газу, особливо після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Торік термінал у Свіноуйсьце прийняв 58 танкерів з CПГ. У 2023 році очікується, що СПГ до Свіноуйсьце доставлять 64 танкери.

Зазначається, що LNG-термінал імені Леха Качинського забезпечить клієнтам 7000 автоцистерн СПГ, регазифікованого в природний газ, 2024 року, порівняно з 5 362 автоцистернами 2023 року.

Після запуску третього сховища для зберігання СПГ потужність регазифікації терміналу досягне 8,3 млрд кубометрів на рік.

Зі слів чиновників, після розширення польський СПГ-термінал у Свіноуйсьце може стати газовим хабом для Центральної Європи.