В КМДА показали першу партію з 6 вагонів метрополітену, які київська підземка отримала від Варшави в якості благодійної допомоги столиці.

Як пише ЦТС, про це повідомили у КМДА.

"Оглянув сьогодні першу партію - 6 вагонів метрополітену, які київська підземка отримала від Варшави в якості благодійної допомоги столиці. Це стало можливим завдяки підписаному минулого року листу між столицями Польщі та України щодо безоплатної передачі 60-ти виведених з експлуатації вагонів Варшавського метрополітену. Отримані вагони належать до рухомого складу серії №81-717, який також експлуатується і в київському метро. Вони, насамперед, будуть використані як технічні донори для капітальних ремонтів діючого рухомого складу", - зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Він зауважив, що для Київського метрополітену це вагома допомога, оскільки 80% рухомого складу – радянського виробництва. Аналогічні вагони експлуатуються і в Варшавському метро.

"Допомога польських друзів забезпечить безперебійну роботу Київського метрополітену, безпеку руху поїздів та безпечне перевезення пасажирів. Постачання всіх 60 вагонів відбудеться поетапно протягом цього року", - додав мер столиці.

Інвентарний парк вагонів КП "Київський метрополітен" складає 821 вагон різних моделей та років випуску, з яких 656 - радянського виробництва.

З 2014 до 2017 року відбувалися роботи з модернізації 135 вагонів за кошти Кіотського протоколу.

Також лініями столичного метрополітену курсує 30 вагонів виробництва ПАТ "КВБЗ".

"Рухомий склад потребує періодичних ремонтів. Так, кожні 480 тисяч км (раз на 4 роки) вагони проходять заводський (від поточного до капітального) ремонт, в рамках якого здійснюють  профілактичний ремонт та ревізію обладнання системи керування, гальмівної системи, ремонти двигунів та інші необхідні роботи, що забезпечують безперебійну роботу рухомого складу та необхідний рівень безпеки руху", - додали в КМДА.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року у Варшавському метрополітені повідомили, що допоможуть колегам з Києва в модернізації поїздів серії 81, які використовуються в українському метро. Тоді відзначалося, що Варшавське метро має 22 потяги серії 81.

imgbig (3)

imgbig (4)

imgbig (1)

imgbig (2)