Компанія "Нібулон" внаслідок повної блокади портів Миколаєва перепрофілювала діяльність на роботу в якості "сухого порту" із переведенням вантажів з автотранспорту на залізницю, повідомив в ході форуму Elevator 2022 заступник генерального директора "Нібулон" Михайло Різак.

Про це пише ЦТС з посиланням на Rail.insider.

"У Миколаєві для того, щоб зберегти робочі місця, ми перепрофілювались. В грудні почали вантажити як "сухий порт", приймати вантажі з автотранспорту і перевантажувати на залізницю", - розповів він.

Різак відмітив, що за підрахунками фахівців, 1 млн тонн переведених вантажів з автодоріг на залізницю означає близько 1 млрд грн економії коштів дорожнього фонду. Тож така робота дозволяє вберегти автомобільні дороги у регіоні.

"На жаль, в січні був переглянутий план формування поїздів з Миколаєва, ми отримали плюс 350 грн на тонну і перестали бути конкурентними із автотранспортом, який знову почав забирати ці вантажі. На нашу думку, такі рішення потрібно переглядати. Ми вже звернулися до "Укрзалізниці", нас почули. Уже почали працювати в цьому напрямку для вирішення питання", - зазначив представник "Нібулону".

За словами Різака, від початку широкомасштабної війни в порту Миколаєва заблоковані близько 80 одиниць флоту, а майже 1 тис. осіб ризикували лишитися без роботи.

Він також висловив надію на те, що миколаєвські порти будуть розблоковані.