Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Мустафа Найєм залишає свою посаду та очолить Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, пише ЦТС.

Відповідне рішення ухвалив Кабмін на своєму засіданні.

За словами віце-прем’єр-міністра з відновлення України - міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова, в Агентстві відновлення продовжиться робота у рамках стратегічного плану повоєнної відбудови.

"Це складний і комплексний процес, який включатиме десятки тисяч обʼєктів для відновлення в усіх галузях. Ключові задачі, які поставлені перед керівником Агентства - запуск фактичної роботи з першими об'єктами відновлення, відпрацювання механізму взаємодії з донорами - урядами країн, міжнародними фінансовими інституціями, неурядовими організаціями, а також координація запитів від регіонів щодо пріоритетних проєктів відновлення. Одне з головних питань, яке ставить суспільство - прозорість та підзвітність процесів відновлення. Впродовж найближчих двох місяців в системі Агентства має запрацювати Антикорупційний офіс в центрі та регіонах", - зазначив він.

Паралельно Агентство продовжує шукати експертів у галузі будівництва та архітектури, зокрема серед профільних неурядових і громадських організацій.

З серпня 2021 року Найєм працював в команді Міністерства інфраструктури, а згодом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. Сферою його відповідальності було дорожнє господарство, автомобільні перевезення, безпека на транспорті, розвиток прикордонної інфраструктури та сервісів для водіїв. 

За час роботи йому та його команді вдалось перезапустити роботу "Укртрансбезпеки", набрати новий склад інспекторів, оцифрувати левову частину послуг. Також було підписано Угоду про про лібералізацію вантажних автоперевезень з ЄС, завершено дерегуляцію та максимально спрощено видачу ліцензій на міжнародні вантажні перевезення.

Впроваджено нові правила відкритого ринку на міжобласні пасажирські перевезення

Окремим важливим напрямком роботи став розвиток прикордонної інфраструктури. За останній рік вдалось відкритий перший за 25 років новий автомобільний пункт пропуску "Красноїльськ" на кордоні з Румунією; збільшено  пропускну здатність пункту пропуску "Краківець" на кордоні з Польщею, а також вперше за 17 років відновлено роботу на залізничному маршруті "Рахів - Валя Вишеулуй" до Румунії. 

Окрім цього, запущена і наразі успішно проходить тестування система електронного перетину кордону єЧерга.