Обмеження Заходу щодо цін на російську нафту коштує рф 172 млн доларів на день, повідомляє фінський Центр досліджень енергії та чистого повітря (CREA).

Про це пише ЦТС з посиланням на Укрінформ

У звіті зазначається, що втрачена вигода зросте до 280 млн доларів на день, коли обмеження буде поширене і на нафтопродукти з 5 лютого.

Дослідження надає додаткові докази того, як обмеження, введені країнами G7, та повʼязані з ними санкції Європейського Союзу бʼють по москві.

Флагманська російська нафта вже продається нижче за світові ціни більш ніж удвічі.

"Заборона ЄС на нафту і обмеження цін на нафту нарешті набули чинності, і їх вплив виявився таким значним, як і очікувалося", - сказав провідний аналітик CREA Лаурі Мюллівірта.

Дослідницька організація заявила, що Євросоюз має ще більше закрутити гайки у відносинах із москвою. За даними CREA, подальше зниження верхньої межі до 25-35 доларів за барель з чинних 60 доларів, буде вищим за витрати на видобуток і транспортування в росії, але скоротить доходи країни від експорту нафти як мінімум ще на 100 млн євро на день.

"Вкрай важливо знизити цінову стелю до рівня, який позбавляє кремль можливості отримувати оподатковуваний нафтовий прибуток, а також обмежити імпорт нафти і газу, що залишився, з росії", - додав Мюллівірта.

Хоча знижка може збільшуватися, завжди існує ймовірність того, що росія може довільно скоротити постачання, чим загрожує кремль, що призведе до зростання цін на нафту.

За даними організації, росія відвантажила сиру нафту на суму 3,1 млрд євро на суднах, на які поширюється цінова стеля. Інші заходи, вжиті зі зниженням цінової межі, такі як посилення штрафів за недотримання вимог та додаткові санкції щодо продажу танкерів, можуть скоротити доходи від викопного палива ще на 200 млн євро на день.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що обмеження цін на російську нафту, запроваджене західними країнами в грудні, досягло своїх цілей щодо утримання російської нафти на ринку при обмеженні доходів росії.

"Хоча межа цін на сиру нафту діє всього близько місяця, ми вже спостерігаємо ранній прогрес у досягненні обох цих цілей, і високопоставлені російські чиновники визнали, що межа цін скорочує доходи росії від енергоносіїв", - сказала Єллен перед зустріччю з канадською колегою Христею Фріланд.