Перевезення зерна залізницею тривають попри ракетні удари та перебої з електрикою, про це йшлося в ході наради залізничників із представниками ринку зернових перевезень.

Про це пише ЦТС з посиланням на Rail.insider.

За 7 діб грудня навантажено 570 тис. т зерна. У загальному навантаження частка зернових склала 28,3%. Середньодобово навантажували 81 тис. т.

"На жаль, перший тиждень грудня є невелике просідання навантаження через те, що 5 грудня був удар по енергосистемі. Тому що у підприємств і залізниці 5 та 6 грудня виникли проблеми з електрикою. Є лімітування потужності, яке надається залізниці та підприємствам. Через це є проблеми з навантаженням та вивантаженням", - відмітив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ "Укрзалізниця" Валерій Ткачов.

В той же час він додав, що поступово ситуація стабілізується і, наприклад, уже 7 грудня було навантажено 100 тис. т зерна.
Непроста ситуація з енергозабезпеченням в порту Одеса.

"Сьогодні ресурси по Одеську порту 444 вагони, вивантажують 93 вагони. Є проблеми з енергозабезпеченням. Встановлений ліміт, який використовують декілька підприємств (терміналів) за чергою", - зауважив заступник директора регіональної філії "Одеська залізниця" АТ УЗ з логістики та роботи з поромами Іван Ємець.

Він також додав, що "є певні проблеми з підвозом в одеському вузлі вантажів на порти. Але всі підприємства в портах забезпечуються вантажем за допомогою теплотяги. Ніяких обмежень ми не вводили"

Натомість, з боку бізнесу під час наради уже не вперше пролунали звернення щодо необхідності розглянути питання не нарахування з боку УЗ плати за простій вагонів, якщо це відбулося з причини відсутності електроенергії.