Залізнична ділянка Березине-Басарабяска, що з’єднує Одеську область України і Молдову, була відновлена і підготовлена для руху вантажних поїздів наприкінці серпня. Однак через півтори місяці після офіційного запуску залізниця так і не запрацювала.

Як пише ЦТС з посиланням на Rail.Insider, причиною є відсутність на прикордонному переході митних пунктів пропуску.

"Пункт пропуску держкордону поки не відкритий, ми працюємо над цим разом з прикордонниками та митниками", - заявив керівник Молдовської залізниці Олег Тофілат в інтерв’ю виданню Newsmaker.

За його словами, щоб ділянка запрацювала, влада обох країн має внести зміни до Угоди між урядами України та Молдови про пункти пропуску через митний кордон, оснастити їх та скоординувати технологічні схеми проведення контролю.

При цьому залізниця Молдови взяла на себе зобов’язання щодо технічного оснащення пункту пропуску: огородження, освітлення, відеозйомка.

В свою чергу, заступник директора департаменту комерційної роботи АТ УЗ Валерій Ткачов повідомив, що 3 жовтня відбулася нарада щодо організації вантажного руху між Україною та Молдовою через прикордонний перехід Серпневе-Басарабяска із залученням представників МІУ, МЗС, Прикордонної та Митної служби, залізниць Молдови та України.

На нараді прийнято два рішення домовилися організувати пункт спільного контролю на станції Басарабяска у Молдові. Також сторони узгодили організацію безперервного пропуску поїздів на ділянці Етулія-Рені-Джурджулешти.

Наразі триває процес оформлення досягнутих домовленостей.

Нагадаємо, що в серпні міністр інфраструкутри України Олександр Кубраков заявив, що оновленою ділянкою сподіваються перевозити щорічно до 10 млн т вантажів в напрямку українських портів на Дунаї.