Морське управління Данії попередило, що танкери з російською нафтою, що прямують через Данські протоки, можуть залишитися без спеціальних лоцманів, які надає ця країна.

Про це пише ЦТС з посиланням на Black Sea News.

Вузька ділянка води між Данією та Швецією в гирлі Балтійського моря - система проток між Скандинавським і Ютландським півостровами - є ключовим торговим маршрутом для російської нафти, що прямує морем на ринки всього світу.

Згідно з договором, підписаним у Копенгагені ще в 1857 році, всі міжнародні судна мають право проходити через протоку, проте Данія повинна надати їм лоцманів, щоб допомогти зорієнтуватися між численними островами та піщаними мілинами.

Міжнародна морська організація ООН (ІМВ) "наполегливо рекомендує" використовувати датських лоцманів, але це не є обов'язковим.

При цьому представники галузі побоюються, що коли санкції ЄС щодо морської торгівлі російською нафтою набудуть чинності з 5 грудня 2022 року, надання морських послуг цим судам буде заборонено, хоча можливо, що лоцманське проведення все ж буде дозволено для транспортування нафти до третіх країни за межами ЄС.